Když nakoupíš nad 1200,- tak doprava jde na nás :)

Sklizeň 2022. 5 tipů, jak z konopí získat co nejvíc, i když je špatné počasí

Vloni touto dobou měli čeští pěstitelé konopí radost z povedené sklizně. Letos je všechno jinak. Září propršelo, venku je chladno a vlhko a konopným květům se v poslední fázi růstu nedaří. Sklizeno má zatím málokdo a většina z nás se připravuje na jednu z nejhorších sklizní v posledních letech.

 

déšť-a-konopí

Taky patříte ke growerům, kterým by se hodilo pár rad, jak ze svého letošního konopí dostat co nejvíc? Přečtěte si pět tipů, co udělat pro to, aby vaše sklizeň navzdory podmínkám dopadla co nejlépe.

1. Zvyšte ostražitost

Zima a mokro přináší plísně. V Beskyd Skunku pečujeme o to, aby naše rostliny měly kvalitní půdní základ a živiny. Ale i když jsou díky tomu zdravé, mohou chytit plísně od plesnivého listu

Proto denně obcházíme každou rostlinku a odtrháváme všechny staré listy. Ne ty, co teprve začínají žloutnout (v tuto dobu už žloutnou přirozeně, protože dozrávají), ale ty opravdu staré. Tím minimalizujeme riziko vzniku plísně.

Pro zajímavost: máme tři pole, která mají vždy okolo 80 rostlin. Abychom každou pořádně zkontrolovali, zabere to zhruba 3 minuty. Takže když nás kamarádi zvou na pivo, naše odpověď je: “Dík, ale můžeme až někdy v listopadu.”

2. Pozor na plesnivé palice

Plesnivění palic patří mezi největší problémy. Obvykle to totiž bývá známka konce rostliny. Buď už plně dozrála, nebo umírá na nedostatek živin. V chladu a vlhku outdoor dostává opravdu zabrat. Letos se u nás zatím žádné plísně neobjevily a doufáme, že to tak zůstane. Jestli chce vědět, jak pořádně bojovat proti plísním, určitě si přečtěte 7. kapitolu článku 7 tipů, jak zvládnout pozdní sklizeň konopí v Beskydech a vyšších polohách.

3. Potřebujete trochu větru

Tím, že otrháte staré listy, zlepšíte proudění vzduchu mezi větvemi. Takto rostliny rychleji osychají a zabraňují tvorbě plísní

Dostat vítr pod větve nám pomáhá také tvorba tzv. lolly pop střihů (odstřihnutí spodní třetiny rostlin během růstu). Díky tomu nechytají plísně od země.

4. Předcházejte lámání větví 

Jak se palice zvětšují, roste jejich hmotnost. To zatěžuje větve, které se mohou při prudkém větru zlomit

Proto doporučujeme k sobě větve svazovat, nebo zabránit naklánění použitím sítí. V Beskyd Skunku nahazujeme sítě vždy v druhé půlce srpna. Rostliny jimi krásně prolézají. Tím si samy budují oporu a nestane se, že by se větev odštípla. 

Tip: Sítě jsou dobrá vychytávka na zloděje. Tím, jak květiny síť doslova pohltí, často předem odradí lidi od krádeže. Jejich obvyklý postup – přijet, uříznout rostlinu v kmeni a hodit ji do kufru – v tomto případě nefunguje. Aby z toho něco měli, museli by zdlouhavě stříhat větvičku po větvičce. A pokud máte pole pod dohledem, těžko si nevšimnete, že vám na něm někdo už půl hodiny štípe květy.

5. Zapomeňte na zalévání a hnojení

V extra vlhkých dnech už zalévání a hnojení ničemu nepomůže. Právě naopak. Co jste nestihli doteď, už nedoženete. V této situaci už nezbývá, že vše necháte na přírodě. V opačném případě byste akorát přitížili už tak dost vlhkému kořenovému systému a riskovali byste vznik hniloby.

Pojďme si to shrnout 

  1. Hlídejte vznik plísně
  2. Protrhávejte staré listy
  3. Svažte rostliny k sobě, nebo použijte sítě
  4. Nezalévejte a nehnojte

Samozřejmě, ani všechny tyto rady nepředčí nepřízeň počasí. Pěstování venku podléhá souladu s přírodou. A té – jak známo – neporučí nikdo z nás. Každopádně si buďte jistí, že uděláme všechno pro to, abychom vám mohli nadále nabízet to nejlepší CBD z Beskyd. 

A když to náhodou neklapne, aspoň rozšíříme portfolio kapek, protože malých palic budeme mít až na půdu.

Zpět do obchodu