Když nakoupíš nad 1200,- tak doprava jde na nás :)

7 + 1 extra tip jak sázet outdoor konopí. Krok po kroku

Správná výsadba je základ pro maximální kvalitu a výnos konopí. V dnešním článku vám poradíme, jak nejlépe sázet technické outdoor konopí. V návodu budeme myslet i na ty, kdo si nemohou dovolit pěstovat v domácích podmínkách a vysazují technické konopí guerillově, tzn. mimo zahradu, na veřejných místech, jako jsou pole a lesy. K článku jsme na náš Instagram přidali i krátkou ukázku, jak sázíme automaty do látkového květináče.

 

CBD-Odrůdy-Beskyd-Skunk

1. Rostliny vysaďte ven až po Třech zmrzlých

Česko a Slovensko neleží v tropickém pásu a rostliny mohou přemrznout. Proto s výsadbou ven nespěchejte. Někdy se už v dubnu zdá, že je dostatečně teplo, a v takových situacích rozhodují rána. Pokud se ráno teplota pohybuje stále kolem 0°, s výsadbou rostlin ven počkejte. V případě, že konopí potřebujete zasadit ven už v dubnu, pořiďte si kvalitní pařník. 

Doporučujeme si počkat až do půlky května a sázet až po tzv. Třech zmrzlých (Pankrác, Servác, Bonifác: 12.-14. 5). Tehdy už většinou ranní teploty neklesají pod 0° a nemusíte se bát, že by rostliny přemrzly, nebo dostaly šok a zastavily svůj růst.

>Alfa a omega při výsadbě konopí jsou zdravé kořeny. Na ty se zaměříme nejvíc.

2. Vyberte správný květináč

Většinu našich outdoor rostlin sázíme přímo do země. Ty, které máme ve sklenících, dáváme do látkových květináčů. Využíváme je už téměř 10 let a dlouho je propagujeme. Jejich výhodou je, že kořeny mohou dýchat a konopí v nich nikdy nepřelijete. Proto jsou vhodné i pro začátečníky. Rostlina si vezme pouze tolik vody kolik potřebuje, a zbytek nechá protéct.

Pokud se chystáte pěstovat v kýblech, myslete na díry na dně, aby měla voda kam odtékat. Vhodné jsou i podmisky. Můžete nalévat vodu do nich a rostlina si jí bude přes kořeny sama brát kolik bude potřebovat.

Při sázení do země si půdu předpřipravte. Ideálně ji poryjte na podzim i na jaře, aby se nadýchala, prokypřila a nebyla tvrdá. Když bude vaše půda příliš tvrdá, budou rostliny muset vynakládat značnou energii k tvorbě stabilních kořenů, namísto aby tuto energii věnovali růstu. To samé platí, i když sázíte volně v lese.

3. Drenáž. Zase ty kořeny

Je to jednoduché: přebytečná voda musí pryč. Aby kořeny mohly dýchat a neplavaly. Při pěstování v nádobách doporučujeme spodní čtvrtinu nádoby vysypat keramzitem.

Pokud máte nízký rozpočet nebo se vám nechce tahat kila keramzitu do lesa, použijte kamení či písek. Funguje to obdobně.

4. V počáteční fázi používejte pouze light substrát

Při předpěstovávání rostlinek doma použijte light mix, ne super substrát nabušený všemi živinami. Super substrát je i vlastní kompost. Ten by rostliny mohl spálit. Sazeničky doporučujeme předpěstovat v Light Mixu od BioBizzu nebo Light Mixu od Plagronu. Tyto substráty mají ideální pH (5,5-6,5) pro začáteční fázi růstu rostliny.

Až jsou rostliny dostatečně vzrostlé a rozhodnete se je přesadit ven, použijte substrát s vyšším pH, ideálně 6 až 6,8. Pokud máte připravený substrát s vysokým pH a potřebujete ho snížit, přimíchejte do něj rašelinu s nižším pH, aby se rostliny opět nespálily.

 

Substrat-pro-CBD

5. Perlit - provzdušněte svůj substrát

Pokud zakoupíte substrát s perlitem, nemusíte tuto situaci řešit. Jestli máte vlastní substrát, přidejte do něj perlit.

Perlit je přírodní materiál, který provzdušnuje substrát. Jde opět hlavně o to, aby kořeny mohly pořádně dýchat.

Promíchejte ho se substrátem klidně v poměru 1:7. Na našem videu na Instagramu ukazujeme, jak perlit zapracovat do půdy v květináči. Všechno doporučujeme předchystat rovnou na kolečku, je to mnohem snazší.

>P.S.: Kolečko jsme napsali pro vás ať tomu rozumíte, po našem se řekne “ v tačkách”.

6. Voda

Květináč (nebo díru v zemi) se substrátem pořádně prolijte vodou. Substrát se rychleji usadí. Druhý den aspoň nebudete překvapeni, že včera byl květináč plný a dnes je tam sotva polovina.

Další doporučení pro přesazování: Přesazujte ráno, nebo večer. Ne přes den. Ať rostlina nemá šok ze studené vody.

7. Sazenici usaďte co nejhlouběji

Obzvlášť pokud se vám sazenice doma za oknem táhla za sluncem a máte z ní nudli. Ideálně její větší část položte do substrátu a případně ještě dosypte, ať má rostlina oporu a nezlomí se. Klidně ji ponořte 2 až 5 cm pod první patro.

8. Hnojení

Chyběla vám část o hnojení při přesazování? Doufáme, že ne. Hnojení v této fázi nemá vůbec co dělat. Hnojit začněte nejdříve až za dva týdny od přesazení rostliny. Rostlina má po přesazení už tak velký šok, proto jí v prvních týdnech raději další nepřidávejte. 

Shrnutí tipů na výsadbu konopí:

  • Rostliny dávejte ven až v půlce května.
  • V nádobách udělejte díry na odtok vody.
  • Dodejte drenážní vrstvu.
  • Provzdušněte substrát, vhodný je perlit.
  • Substrát dostatečně navlhčete.
  • Sazenici ponořte co nejhlouběji do substrátu.
  • Při přesazování ještě nehnojte.

A koukněte na náš Instagram, je to všechno v jedné minutě > https://www.instagram.com/beskydskunk/

 

Zpět do obchodu